Európai Mobilitási Hét

auto​​​​​​​

A Mobilitás hetén iskolánk 4.b-s tanulói rajz-és technikaórákon a közlekedést szabályozó jelzésekről beszélgettek. A gyerekek megszerkesztették, majd megfestették a kiválasztott közlekedési táblát.

Az Autómentes napon a városban sétálva mindenki megkereshette, beazonosíthatta az általa festett jelzőtáblát. Felkeresték a Pécsike elektromos kerékpárok kölcsönző állomását is. Kihasználva az aznapi ingyenes városi buszközlekedési lehetőséget, a Mandulásig buszoztak a gyerekek. Itt környezetismeret óra keretében terepgyakorlatot tartottak, megfigyelték az erdő, s a közeli gyepes terület növényeit.

Az iskolába gyalog érkezett vissza az osztály. (3 km)  Ezzel a sétával az iskola 125. évfordulójára készülve gyűjtötték a kilométereket.

A mozgalom állása: 125-ből 11 km teljesítve!

2023-09-25

A mobilitás hete a 4.b-ben