Öko-munkaterv a 2019/2020-as tanévre

hónap

program

felelős

szeptember

 

LÉPJ pályázat- Zöld beton a belvárosban: Az udvar zöldítése

Gyógynövény pontok létesítése

 

Józsa Tímea

 

Csatlakozás a Tiszta levegő a kék égboltért programhoz 3.b, 3.c

Józsa Tímea

Tóthné Richter Gabriella

október

 

Látogatás a Botanikus kertbe

tanítók

 

2.

Faültetési program a Botanikus kertben az Ökoiskola cím elnyerésének alkalmából

Józsa Tímea

Polgár Luca

Fehér Sarolta

 

9.

Látogatás a Botanikus kertbe

Neveljünk növényeket otthon: dísz- és fűszernövények a lakásban 4.b

Fehér Sarolta

 

Csatlakozás a Fenntarthatósági Témahét programjához

tanítók

 

22.

5. b osztály látogatása a Zöld Folt Közösségi Kertben 

Szabolcsi Marcell

november

3.

LÉPJ! program kezdete: 3. b, 3. c, 4. b

Józsa Tímea

Fehér Sarolta

Tóthné Richter Gabriella

26.

Erdei iskola 4.b

Fehér Sarolta

december

4.

Diákelőadók versenye

/csak 8. évfolyam tanulóinak/

Kanyar Gyöngyi

Reál-és természettudományi munkaközösség

január

 

Madáretetők kihelyezése az udvarra

tanítók

 

 

 

Ökodiák kör alakulása

Józsa Tímea

Wünsch- Tóth Eszter

február

 

Hulladékból dekoráció készítése farsangra

tanítók

 

NETFIT mérés

testnevelés munkaközösség

A hónap közepe

Palánta nevelés elkezdése - A Zöld Folt Közösségi Kertbe (5b)

A föld előkészítése a kertben

Szabolcsi Marcell

március

5.

Környezetünk-egészségünk-közös jövőnk vetélkedő a PTE gyakorló iskolái alsó tagozatos diákjainak

Józsa Tímea

Tóthné Richter Gabriella

 

Az udvar virágosítása

Emmert Erzsébet

DÖK

 23.

Víz világnapja

Regényi Judit

osztályfőnökök

alsós tanítók

április

1.

Látogatás a Misina Állatmenhelyre faültetési programmal, 2. évfolyam

Józsa Tímea,

3. évfolyam tanítói

16.

Környezetünk-egészségünk-közös jövőnk vetélkedő a PTE gyakorló iskolái alsó tagozatos diákjainak

Józsa Tímea

Tóthné Richter Gabriella

19-23.

Fenntarthatósági témahét

osztályfőnökök

22.

Föld napja

osztályfőnökök, osztálytanítók

május

 

Látogatás a Botanikus kertbe

osztálytanítók

 

Erdei iskola

osztályfőnökök, osztálytanítók

 

Madarak és fák napja

osztályfőnökök, osztálytanítók

A hónap végéig legkésőbb

Az osztályteremben nevelt palánták kiültetése a közösségi kertbe (5b)

Folyamatos gondozás

Szabolcsi Marcell

június

11.

Sportnap

alsó tagozat:

Nürnberger Judit, Józsa Tímea

felső tagozat:

testnevelés munkaközösség

 

LÉPJ! program zárása: 3. b, 3. c, 4. b

Józsa Tímea

Fehér Sarolta

Tóthné Richter Gabriella

 

Erdei iskola

tanítók

15.

Bolhapiac

Gyógynövény börze

DÖK

Ökodiák kör