Kutatók éjszakája

Kutatók éjszakája 01​​​​​​​

„Látni, amit mindenki lát és olyat gondolni, amit senki sem gondolt még.”
                                                                                         Szent-Györgyi Albert

A Kutatók Éjszakája (Researchers’ Night) az Európai Bizottság kezdeményezésére és támogatásával Európa szerte megrendezett tudománynépszerűsítő fesztivál. Az eseményt 2005 óta évente minden év szeptemberének negyedik péntekén rendezik.

Magyarország a Kutatók Éjszakája európai programhoz 2006-ban csatlakozott, 2008-tól pedig a Pécsi Tudományegyetem (PTE) is különleges előadásokat, laborlátogatásokat, interaktív programokat szervez minden év szeptemberében.

2020-ban az Európai Bizottság a járványhelyzet miatt úgy döntött, hogy idén a Kutatók Éjszakáját a megszokott szeptember végi időpont helyett egész Európában november 27-én és 28-án rendezik meg. Ennek következtében, a veszélyhelyzetnek megfelelően, a Pécsi Tudományegyetem 2020. november 27-én online formában rendezte meg az idei programot.
(http://kutatokejszakaja.pte.hu/tortenet)

Kutatók éjszakája 02

Kutatók éjszakája 03

Több éve iskolánk diákjai is képviseltetik magukat e jeles eseményen. A megtisztelő szereplést a Diákelőadók Versenyének legjobbjai érdemlik ki.

Idén három előadást lehetett online formában, az MS Teams felületén megtekinteni:

Divéki Panka 8.a        Hol is kezdődik?
Klement Tamás 8.a    Aranyosság
Végh Laura 7.b          Mi is az a lámpaláz?

A diákokat Kanyar Gyöngyi tanárnő készítette fel. A felvétel itt látható:

Az eseményről bővebb információk itt találhatók.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőjüknek!

az iskolavezetés

2020-11-27