Nem találtak legyőzőre

bolyai.01​​​​​​​

Ahogy korábban beszámoltunk róla, a 6.b osztályosok csapata, az Egoista egyenletek részben megújult tagsággal idén is beverekedte magát a Bolyai Matematika Csapatverseny december 12-én, online formában tartott országos döntőjébe. A küzdelem eredményei hamarosan publikussá váltak a verseny honlapján, így örömmel értesültünk róla, hogy a csapat megvédte bajnoki címét, és 162 ponttal megnyerte a hatodik évfolyamosok versenyét.

A csapat tagjai: Csóka Máté, Daláth Máté, Kis Ágoston, Torma Zalán

Felkészítő tanáruk: Schóberné Kozma Márta

Érdemes egy pillantás vetni a régi-új csapat eddigi eredménylistájára is, hiszen tehetséges diákjaink ezen a versenyen harmadikos koruk óta rendre az ország élén végeztek:

Év Évfolyam A csapat tagjai Csapatnév Szint A résztvevő csapatok száma Pontszám Helyezés Felkészítő tanár
2017 3. évfolyam Daláth Máté, Erdősi Luca, Kis Ágoston, Kis Dorottya Számbányászok országos 36 179 1. Rab Csilla
2018 4. évfolyam Daláth Máté, Erdősi Luca, Kis Ágoston, Kis Dorottya Számbányászok országos 37 203 2. Rab Csilla
2019 5. évfolyam Daláth Máté, Erdősi Luca, Kis Ágoston, Kis Dorottya Számbányászok országos 37 202 1. Schóberné Kozma Márta
2019 5. évfolyam Daláth Máté, Erdősi Luca, Kis Ágoston, Kis Dorottya Számbányászok nemzetközi 5 58 2. Schóberné Kozma Márta
2020 6. évfolyam Csóka Máté, Daláth Máté, Kis Ágoston,Torma Zalán Egoista egyenletek országos 35 162 1. Schóberné Kozma Márta

Gratulálunk a csapat tagjainak és a felkészítőjüknek, Márti néninek! Büszkék vagyunk rájuk és az iskolából induló 21 csapat szép eredményire!

az iskolavezetés

2020-12-14