Minősített Tehetséggondozó Műhely

Intézményünk, a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium a 2022. évi újraminősítést követően másodszor is megkapta újabb öt évre a Minősített Tehetséggondozó Műhely címet.  Ennek megfelelően példaértékű tehetséggondozó tevékenységüket továbbra is a Minősített Tehetséggondozó Műhelyek hálózatával és a Nemzeti Tehetség Központtal együttműködésben végzik.

Röviden a "Minősített Tehetséggondozó Műhelyekről":

Olyan köznevelési intézmények kapták meg ezt a címet,
•    amelyek elkötelezettek a szakmai minőség mellett,
•    kiemelten tehetséges tanulók gondozását támogató szakmai csoportjuk és programjuk van,
•    tehetséggondozó tevékenységük dokumentáltan nagy múltra tekint vissza,
•    komplex tehetséggondozó programokat működtetnek,
•    segítik az innovációk helyi multiplikálását,
•    bekapcsolódnak térségük tehetségekkel foglalkozó szereplőinek hálózati együttműködésébe és
•    saját földrajzi környezetükben mintaintézményi szerepkört töltenek be.

Jelenleg 6 budapesti, 5 Pest megyei, 7 dél-alföldi, 7 észak-alföldi, 4 nyugat-dunántúli, 4 közép-dunántúli, 5 dél-dunántúli, 5 észak-magyarországi intézmény rendelkezik „Minősített Tehetséggondozó Műhely” címmel.

A műhelyek bemutatásáról szóló filmek itt érhetők el:

2024-01-18