Megrendülten

Hajnal Éva

Néma

​​​​​​​Fodor Gabi emlékére

Nézd, kék lebeg kint – szótlan égi kút,
még szunnyadozva, lassan kortyolom,
mert szárnyavesztett, tépett sorsodon
fon csöndeket a néma mélabú.

Hol hűlt helyed, most visszaálmodom,
a révületre röppen egy madár,
míg oldhatatlan csöndje megtalál,
bús dallam illan pillantásomon.

Somogyi Csaba

Fehér csend

A fészek alján
megrendült mondatok maradtak
árvább most minden honvágy
bármilyen erős ág is ringat
fehér csend sarjad
klórszagú átitatott közöny
gubbaszt a szélcsendben
a szavak bennünk telelnek
kérget növeszt az idő
megrövidült szárnyfesztávolság
az elrugaszkodás
a távolság
a hazatérés.

Hajnal Éva és Somogyi Csaba pedagógus kollégáink írták a tisztelgő verseket Gabi emlékére.

Drága Gabi!

Tegnap beszéltünk utoljára... Hihetetlen, hogy nem hallhatom már soha többé derűs, bölcs tanácsaidat. Nem folytathatjuk közös terveinket, melyeken még a múlt héten is együtt dolgoztunk.

Felfoghatatlan, hogy nem tudod már elkísérni a középiskoláig szeretett tanítványaidat, akiknek anyjuk helyett anyjuk voltál, s szelíd, következetes szigorral nevelted őket szépre, jóra, s akikért tűzbe mentél volna. Hálásak Neked ezért szüleikkel együtt!

Köszönöm, hogy fáradhatatlan és gondos vezetőtársam voltál az elmúlt rendkívüli, viharos években! Köszönöm azt az alázatos és önfeláldozó szorgalmat, amivel a munkádat végezted az egyes gyakorlóban az egyes gyakorlóért. Mindig a mindenki számára legjobb megoldást kerested és találtad meg tapintatosan, megértőn kollégáink megelégedésére.

Tele voltál tervekkel nemcsak szakmai területen, hanem a magánéletben is: mesterprogramod megújításán dolgoztál az elmúlt hetekben, és kis családod életében örömteli változásokra készültél.

​​​​​​​Óriási az űr, amit most valamennyien érzünk Nélküled! Emlékedet örökké őrizzük!

Nyugodjál békében!

​​​​​​​2023. november 28.

Dezső Emőke

Mélységes sajnálattal értesültünk Fodor Gabriella tanárnő haláláról. Úgy érezzük, Gabi néni olyan érzelmi, erkölcsi és tudásbeli értékeket adott át nekünk tanárként és osztályfőnökként egyaránt, amelyek egész életünkben elkísérnek majd minket. Személyében olyan embert ismertünk meg, aki amellett, hogy példaértékű pedagógus, remek ember is. A diákokért élt és minden erejével azon dolgozott, hogy mindannyiunkat a megfelelő útra tereljen.

Szívből jövő szeretettel és tisztelettel gondolunk a vele közös több éves emlékeinkre.

Arató Kristóf

volt tanítvány