Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk

A 6. alkalommal megrendezett Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk vetélkedő második fordulóját, az Ökojátékot április 27-én tartottuk meg a PTE Botanikus Kertjében, melynek első online fordulójára három városból, hat intézményből 324 gyermek jelentkezett. Az Ökojátékon 25 óvodás, leendő első osztályos kisgyermek és 64 alsó tagozatos tanuló vett részt. Iskolánk ötödikes tanulói a csapatokat kísérték állomásról állomásra, ahol a csapatokat felkészítő tanítók várták a gyerekeket. Játékos keretek között ismerkedtek meg a négyfős csapatok a tudatos vásárláshoz kapcsolódóan egy japán csomagolási technikával, fűszernövényekkel. Találós kérdéseket fejthettek meg, kísérleteket végezhettek különböző szappanokkal, kupakképeket alkothattak, logikai társasjátékkal és fejtörő feladványokkal találkoztak a vetélkedő résztvevői. A zsűri tagjai a PTE Botanikus Kert vezetője, Zöld Egyetem koordinátora, és a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanárai voltak. A fenntartható szemlélet és környezettudatos magatartás kialakítása jegyében egy vidám, jó hangulatú délutánt töltöttünk együtt. A csapatok arany, ezüst vagy bronz minősítést szereztek aszerint, hogy mennyi információt tudtak elmondani a játék során megismert fűszernövényekről. Minden résztvevő ajándékban részesült, melyeket a PTE Rektori Hivatal, a Zöld Egyetem és a Mecsekerdő Zrt. ajánlott fel.

2023-06-06