Mecseki láthatatlanok

Október 24-én, hétfőn reggel hosszú idő óta először élőben, közösen tartottunk iskolai megemlékezést a tornateremben.

Sok előkészület előzte meg az idei ünnepet. Egy nyolcadikosokból szerveződő kis csapattal bejártuk a forradalom pécsi emlékhelyeit. Felidéztük a legfontosabb eseményeket, a látogatásunkat pedig filmen örökítettük meg. (A film innen indítható.)

Egy-egy helyszínt a negyedik évfolyam osztályai is felkerestek, ahol elhelyezték a megemlékezés zászlóit.

A felsősökkel együtt, közösen készítettük el a műsorban szereplő díszletet. Lelkes vállalkozók festékszóróval keltették életre a lyukas magyar zászlót.​​​

Az ünnepélyen versekkel, idézetekkel tisztelegtünk elszánt elődeink előtt, akik az országban a leghosszabb ideig fejtettek ki fegyveres ellenállást a beözönlő szovjet alakulatokkal szemben. A városi séta kisfilmjének bemutatóját az iskolai kórus felemelő éneklése követte, akik megidézték forradalom utáni idők népdalba rejtett emlékezését. Majd a gyerekeket meglepve mi, tanárok következtünk. Illyés Gyula Egy mondat a zsarnokságról című költeményének egy-egy versszakával mutattuk fel azt a korszakot, ami reményeink szerint soha nem fog visszatérni.

56.04​​​​​​​

2022-10-25