Ökojáték

Április 28-án lezajlott a Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk című vetélkedő második fordulója, az ökojáték, melyen az első, online fordulón induló 65 csapatból a 13 kiemelt arany minősítéssel díjazott csapat vett részt.
Három város öt intézményéből érkeztek az óvodás és alsó tagozatos gyermekek a PTE Botanikus Kertjébe.
A délután folyamán játékos feladatokat oldottak meg hat állomáson a részvevők. Vizsgálták a víz ph értéket, hulladékból készítettek használati tárgyakat, berendeztek egy ökoházat a megújuló energiákat használva, logikai bűvös négyzet társasjátékban vettek rész, érdekes növényekkel ismerkedtek. Az egyik állomáson minikertet ültettek a négyfős csapatok, melyeket zsűri értékelt. Tagjai az ökojátékon részt vett intézmények pedagógusai, valamint a Botanikus kert munkatársai voltak.
Köszönjük a szervezők nevében a Botanikus Kert munkatársainak, valamint az állomásokat vezető kollégáknak a munkáját, a zsűri értékelő tevékenységét, valamint az ajándéktárgyak felajánlását a Zöld Egyetemnek, a PTE Marketing Osztályának és az Alexandra Kiadónak.

2022-05-05