Sikerek matematikából

Iskolánk tanulói kimagasló eredményeket értek el idén matematikából a Bolyai Csapatversenyen. Két csapatunknak is sikerült megszereznie a megyei első helyet és ezzel bejutott az országos döntőbe.
Országos döntős tehát a hatodik évfolyamon a "Nyerők" csapata: Kőhegyi Luca, Koós Hargita, Balatonyi Dániel és Tóth- Szontágh Gellért, felkészítőjük Egriné Fodor Gabriella.
​​​​​​​Szintén országos döntőbe jutott a hetedikes csapatok közül a "CsodaCsigaCsapat": Jakab Eszter, Huba Zsombor, Huba Zétény és Laczik Zsombor, felkészítőjük Apró Zsófia.
A negyedikesek versenyében megyei 3. helyen végzett a "Kobrák" csapat: Ágoston Anna, Gyarmati András, Papp Buda, Rózsai Boldizsár, felkészítőjük Tóthné Richter Gabriella.
Az ötödik évfolyamon megyei 2. helyezett lett a "2+2néha5" csapat: Farkas Barnabás, Lipcsei Dániel, Maróti Mátyás, Kumánovics Miklós, felkészítőjük Regényi Judit.
A nyolcadikos csapatok közül megyei 2. helyezett lett a "277353" csapat: Gasz Márton, Pásztor András, Vajda Dániel, Márton Gergő, és megyei 5. helyen végzett a "Csucsupalánták" csapata: Kiss Zsuzsanna, Szántó Dorottya, Szende Zsófia, Kiffer Hanna. Mindkét nyolcadikos csapat felkészítője Schóberné Kozma Márta.
A csapatoknak és a felkészítő tanároknak is szívből gratulálunk!

2021-11-05