Október 6. - Megemlékezés

Október 6-án, az Aradi Vértanúk Emléknapján, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc leverését követően Aradon kivégzett 13 vértanúra, valamint az ugyanezen a napon, Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának miniszterelnökére emlékezünk.

A 6.a osztály diákjai idén egy kisfilmmel készültek az októberi emléknapra.  A diákok az iskolában az első emeleten berendezett emlékhelyen, gyertyák fényénél olvashatták el a 172 éve, ezen a napon kivégzett mártírjainkról szóló rövid összeállítást. Illetve a könyvtárban részletesebben is megismerkedhettek a korabeli történelmi eseményekkel és az aradi vértanúk életével. A megemlékezésen minden évfolyam a saját tantermében tekinthette meg a hatodik osztály műsorát.

A hatodik osztály nevében:
Kasza Fruzsina
(magyartanár és iskolai könyvtáros)

2021-10-06