Zene világnapja

Iskolánkban hagyomány, hogy a zene világnapját közös énekléssel ünnepeljük. Idén a népdalok és Máté Péter zenéje mellett felcsendült az Iskolainduló is, amit iskolánk zenetanára, Schóber Tamás (Tamás bácsi) írt. Köszönjük a felkészítést és a szervezést Schóber Tamás és Rébék-Nagy András kollégáinknak!

​​​​​​​

Az 1.b osztályban a zene világnapján a szülők mutatták be hangszereiket. Meséltek a hangszercsaládokról, a hangszerek anyagáról, felépítéséről, részeiről. Ezután gyönyörű dallamok csendültek fel tamburicán, klarinéton, gitáron és hegedűn. Végül az osztály közösen elénekelte az Este van már nyolc óra kezdetű dalt, az összes hangszer kíséretével. Köszönjük a lelkes szülőknek a minikoncertet és Oszoli-Pap Márta kolléganőnknek a szervezést!

2024-10-07