Környezetünk, egészségünk, közös jövőnk

Az idei tanévben hetedik alkalommal rendeztük meg a Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk című vetélkedőt. Az első, online fordulóra nevezett 62 csapatból 22 vett részt a szabadtéri Ökojátékon, melynek a PTE Botanikus Kert adott otthont. A négyfős csapatok megismerkedtek a vízi élővilággal, készítettek szennyvizet, majd megtisztították, részt vehettek vízcsepp gyűjtő robotkalandban, ügyességi játékokban. A zsűri tagjai a PTE GYÁIG tanárai, a Zöld Egyetem és a Botanikus Kert munkatársai voltak. Minden csapat arany minősítést szerzett, ajándékot kapott.
Az esemény támogatói:
Pécsi Létesítményüzemeltető Kft., Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt., Körber Hungária, Hungast Mecsek Kft., Fabi Tamás és családja, Sütő és Társa Kft., PTE Botanikus Kert, Zöld Egyetem

2024-05-24