Éneklő ifjúság Minősítő Hangverseny

Iskolánk Campanella Gyermekkara az Éneklő Ifjúság Minősítő Hangversenyen “A” kategóriában a zeneiskolák és művészeti intézmények kategóriájában indult. Ebben a kimagasló mezőnyben versenyezve, a zsűritől Arany minősítést kapott.
A versenyen Gerner Borbála és Fazekas Luca szólót énekeltek, Szatori Boldizsár Cajon-on kísérte az "I want to be king" című számot és Caicut Hanna Dorka zongorán Karai József Ugrótáncát. Ennek a kórusműnek a bemutatásáért a kórus különdíjat is kapott.
A zsűri elnöke Kertész Attila, többek között Liszt- és KÓTA-díjas karnagy, mind a megnyitón, mind a díjkiosztón megemlékezett arról, hogy iskolánkban 70 évvel ezelőtt indult meg a zenei tagozat, amelyet annak idején Kodály Zoltán is meglátogatott.

Kórusunkat Rébék-Nagy András karnagy úr készítette fel és vezényelte.

2024-04-21