XIV. Diákelőadók Versenye

Idén 14. alkalommal rendezte meg iskolánk a Diákelőadók versenyét, melynek ismét a Tudásközpont adott otthont. A tanulók körében méltán népszerű versenyen diákjaink mellett már hagyományosan, az összevont intézmény másik tagintézménye, a Deák Ferenc Általános Iskola versenyzői is részt vettek.
A diákok korcsoportjuk szerint, két szekcióban mutatták be tudásukat a legkülönbözőbb tudományterületek érdekesebbnél érdekesebb témáiról, s csillogtatták meg kiváló előadói képességeiket. Sok esetben izgalmas kísérletek, saját készítésű szemléltető eszközök színesítették előadásaikat. Nehéz dolga volt a rangos zsűrinek mindkét szekcióban. Több diákunk kiérdemelte a Babits Mihály Gimnázium szóbeli mentességet jelentő 50 pontját. Maradandó élménnyel, információval és tapasztalattal gazdagodott minden résztvevő, emellett a szép jutalmak is gazdára találtak.
Idén is számíthattunk támogatóinkra, s köszönettel tartozunk a Csorba Győző Könyvtár csoportvezetőjének, Szeifer Csabának, valamint az ÁOK képviselőjének, Dr. Tamás Andreának, hogy hozzájárultak versenyünk sikeréhez. Köszönjük valamennyi segítő és közreműködő pedagógus idejét, energiáját, Kanyar Gyöngyi tanárnő és a reál munkaközösség szervező munkáját! Reméljük, hogy jövőre is találkozunk!

Eredmények:

Kicsik szekciója:

​​​​Arany minősítés:
Jakab András Barnabás: Elöl véres, hátul véres, mi az? mentor: Huszkáné Lódi Beáta
​​​​​​​Labossa Zsigmond: Nekem miért is a vízilabda? mentor: Villányi László
Kőnig Márton: „Megy a gőzös”… mentor: Horváthné Szűcs Márta Külsős mentor: Tukszár Gyöngyi, Kőrösi Erzsébet
Pirkhoffer Bence: Utazás súrlódás nélkül; mentor dr. Szász János

Ezüst minősítés:
Pauler Szilárd: Sportcelebek az ókorban; mentor: Wünsch-Tóth Eszter
Kumánovics Miklós: Ásványvarázs; mentor Vati Tamás
Jakab Júlia Hanna: Top 5 görög mítosz; mentor: Szabolcsi Marcell
Elekes Alma Eszter: Világmárkák az életünkben és ami mögötte van; mentor Simon Gabriella