Hulladékcsökkentési hét

Az Ökobarátok című természettudományos tehetséggondozó műhelyben a két ,,gyakorló" (A Deák és iskolánk) alsós tanulói vesznek részt.
A műhely novemberi foglalkozásain 1- 2. osztályosok egy ökomesét dolgoztak fel a STEAM módszerrel, változatos feladatokon keresztül.
Többek között mikroszkóppal vizsgálták a diákok az általuk készített szennyvizet, padlórobotok programozásával kerestek QR-kódokat, melyek beolvasása után feladatokat oldottak meg a hulladékok csökkentésével kapcsolatosan. Digitális képeket készítettek az ökomeséhez egy rajzolóprogram segítségével. Egy ügyességi játék során egy vödör vízből horgászták ki a műanyag szemetet, illetve gyűjtötték szelektíven a hulladékokat a megfelelő színű gyűjtőedényekbe. Az előzetesen otthon összegyűjtött hulladék alapanyagokból társasjátékot készítettek a csapatban tevékenykedő tanulók.

A foglalkozásokat Józsa Tímea, Richter Gabriella és Dr. Tarnai Istvánné tanítók szervezték. Köszönjük szépen a munkájukat!

2022-12-11