Pécsi Tudományegyetem

Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
1. Számú Általános Iskolája

 

Öko munkaterv

Öko munkaterv

Öko-munkaterv a 2019/2020-as tanévre

hónap

program

felelős

szeptember

12.

Erdei iskola 3.b

Fehér Sarolta

24.

Európai Diáksport Napja- Bárány tető: felső tagozat

testnevelők

27.

Kutatók éjszakája

Kanyar Gyöngyi osztályfőnökök

 

Vízsziget telepítése az iskolába a Zöld Egyetem szervezésében

iskolavezetés

 

LÉPJ! program kezdete: 2. b, 2. c, 3. b

Józsa Tímea

október

1.

Napközis sportdélután

Kovács Zoltán, napközis tanítók

16. 

Pályaválasztási projektnap

osztályfőnökök

 

Látogatás a Botanikus kertbe

osztályfőnökök

16-24.

Csatlakozás a Hulladék Csökkentési Hét programjához

Józsa Tímea

november

8.

Faültetési program:

A Zöld Egyetem szervezésében a Tüskésréten, a Jubileumi ligetben "Ültess a jövőnkért!" "Élet fája" 2019 program 

Józsa Tímea

28.

Faültetési program:

"Ültess fát!" A Mecsekerdő Zrt. szervezésében erdei iskolával egybekötve 2. b és 2. c

Józsa Tímea

21-25.

Utazó-foglalkozás a JPM Természettudományi Múzeum szervezésében több alsós osztályban

osztálytanítók

december

7.

Diákelőadók versenye

Kanyar Gyöngyi

Reál-és természettudományi munkaközösség

6.

Párduc Panda Mikulás Kupa

Szegediné Resz Ildikó

4.

7.

Mikulás napi váltóverseny

Nürnberger Judit, Józsa Tímea

január

9.

Játékos Sportvetélkedő

Szegediné Resz Ildikó

Józsa Tímea

 

Zöld Egyetem brainstorming

Józsa Tímea

Burány Veronika

 

Madáretetők kihelyezése az udvarra

osztálytanítók

26-31.

Sítábor

Klencsár Dezső

február

 

Hulladékból dekoráció készítése farsangra

osztálytanítók

 

NETFIT mérés

testnevelés munkaközösség

15.

Párduc Panda Farsangi Kupa

Szegediné Resz Ildikó

29.

Sulikézi fesztivál

Szegediné Resz Ildikó

március

 

Az udvar zöldítésének folytatása és ivókút telepítése az udvarra a LÉPJ pályázat pozitív elbírálásaként

Józsa Tímea

Burány Veronika

5.

Környezetünk-egészségünk-közös jövőnk vetélkedő a PTE gyakorló iskolái alsó tagozatos diákjainak

Józsa Tímea

Burány Veronika

 

Az udvar virágosítása

Emmert Erzsébet

DÖK

22.

II.Sulikupa tehetségkutató kerékpárverseny

Telek István

 23.

Víz világnapja

Regényi Judit

osztályfőnökök

31.

Ökoiskola pályázat benyújtása

Józsa Tímea

április

1.

Látogatás a Misina Állatmenhelyre faültetési programmal, 2. évfolyam

Józsa Tímea,

2. évfolyam tanítói

 

Az udvar zöldítésének folytatása és ivókút telepítése az udvarra a LÉPJ pályázat pozitív elbírálásaként

Józsa Tímea

Burány Veronika

16.

Környezetünk-egészségünk-közös jövőnk vetélkedő a PTE gyakorló iskolái alsó tagozatos diákjainak

Józsa Tímea

Burány Veronika

20-24.

Fenntarthatósági témahét

osztályfőnökök

22.

Föld napja

osztályfőnökök, osztálytanítók

május

 

Látogatás a Botanikus kertbe

osztálytanítók

 

Erdei iskola

osztályfőnökök, osztálytanítók

11.

Madarak és fák napja

osztályfőnökök, osztálytanítók

június

11.

Sportnap

alsó tagozat:

Nürnberger Judit, Józsa Tímea

felső tagozat:

testnevelés munkaközösség

 

LÉPJ! program zárása: 2. b, 2. c, 3. b

Józsa Tímea

2-4.

Erdei iskola

Oszoli-Papp Márta

Dornné Balogh Szilvia

15.

Bolhapiac

DÖK

You shall not pass!