AZ ARADI VÉRTANÚK EMLÉKNAPJA

Poeltenberg Ernő búcsúlevele apjához, Leopold Poelt von Poeltenberg lovaghoz

Legdrágább szegény apám!

Isten a tanúm, majd megszakad a szívem, amikor ezt a szomorú rettenetes hírt közlöm: mire ezeket a sorokat megkapja, már nem leszek. Tíz perccel ezelőtt halálra ítéltek.

(…)

Mint gyermeke, hő tisztelettel csókolom meg apai kezét gondolatban, és még egyszer istenhozzádot mondok magának!

Szegény fia

Ernő

​​​​​​​Arad, 1849, október 5., reggel 9 órakor.
​​​​​​​

A hatodik évfolyam diákjai a nemzeti gyásznap előtt az Aradi vértanúk útján tartottak megemlékezést, amit filmen örökítettek meg. A film segítségével az emléknapon az osztályok a termükben láthatták, hallhatták a 6.b-sek emlékező szövegeit, verseit, Gyurisa Emma, Jakab Eszter és Laczik Keve 6.a-s tanulók énekét, Kis Dorottya 6.b-s diákunk hegedűjátékát.

Az iskolában hagyományosan az első emeleten berendezett emlékhelyen gyertyák fényénél emlékeztünk a 171 éve, ezen a napon kivégzett mártírjainkra.

2020. október 6.

Az évfolyam nevében: