Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és
Szakgimnázium Általános Iskolája

Könyvtár használati szabályzat

• A könyvtárat az iskolában tanulók, dolgozók, valamint az itt gyakorlaton lévő hallgatók használhatják – mégpedig ingyenesen.
  • A kölcsönzési idő gyerekeknél 2 hét, ami egyéni elbírálás alapján hosszabbítható. A felnőttek annyi időre visznek ki könyvet, ameddig a munkájukhoz szükséges, ill. más nem támaszt igényt a könyv iránt. Tankönyvek, tanulói segédletek egy tanévre kölcsönözhetőek.
  • A kézikönyvtár könyveit, a folyóiratokat és a CD-ROM-okat csak helyben lehet használni.
  • A számítógép használatakor előnyt élveznek a kutatómunkát végző gyerekek.
  • A kölcsönzés során erősen megrongálódott, vagy elveszett dokumentumokat ugyanolyannal, vagy értékében és jellegében hasonlóval kell pótolni.
  • Az iskolából való végleges távozáskor a könyvtáros igazolja, hogy az olvasónak könyvtári tartozása nincs.
  • A nyitva tartást a könyvtáros az igazgató jóváhagyásával határozza meg úgy, hogy valamennyi tanuló, dolgozó és hallgató igénybe vehesse a szolgáltatásokat.
  • A tanórák és egyéb csoportos foglalkozások ideje alatt a kölcsönzés szünetel.

You shall not pass!