Járványügyi intézkedési terv

Tisztelt Szülők!

Az EMMI által kiadott Intézkedési terv

a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről című dokumentum alapján

• „A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja.”
  • „az intézménynek meg kell tennie a szükséges intézkedéseket az intézményi csoportosulások megelőzésére a tanév folyamán mind az intézmény területén, mind az intézmény épülete előtt.”

Kérjük Önöket,
hogy gyermekeink biztonsága érdekében segítsenek abban,
hogy ennek az előírásnak meg tudjunk felelni!

A legfontosabb tudnivalók:
  • Kérjük, a reggeli érkezéskor a nagykapun kívül köszönjenek el gyermekeiktől, az épületbe már csak a tanuló lépjen be!
  • A fölső tagozatos tanulóknál mindig legyen szájmaszk, melyet a tantermen és az udvaron kívül, a közösségi terekben viselniük kell.
  • Törekszünk arra, hogy az osztályoknak lehetőség szerint minél több tanórája ugyanabban a teremben legyen.
  • A fertőtlenítési előírások miatt a csengetési rendet átalakítottuk: minden tanóra 40 perces, a szünetek pedig legalább 15 percesek.

Csengetési rend:

1. óra: 7.45-8.25

2. óra: 8.40-9.20

3. óra: 9.35-10.15

4. óra: 10.35-11.15

5. óra 11.30-12.10

6. óra: 12.25-13.05

7. óra: 13.20-14.00

• Kérjük, délután a portán, az üvegajtón kívül várják meg gyermekeiket előre egyeztetett időpontban.
  • A 16.00 óra után érkező szülők bemehetnek az udvarra vagy az ügyeletes terembe gyermekeikért szájmaszkot viselve.
  • Házirendünk szerint a felső tagozatos tanulók írásbeli szülői kérésre étkezhetnek a Xavér étteremben. Ezt a jelen helyzetben nem javasoljuk. Ha a család mégis ezt a lehetőséget választja, kérjük, hogy a gyermek már szeptember elsején adja oda osztályfőnökének az ehhez a levélhez csatolt nyilatkozatot kitöltve. Csak ebben az esetben engedhetjük át a tanulót az étterembe!
  • Kérjük továbbá azt is, hogy a másik csatolmányban nyilatkozzanak arról, hogy gyermekük az első két héten (szeptember 1 és 11 között) milyen időpontban távozhat az intézményből. Iskolánkban a délutáni foglalkozások szeptember 14-én kezdődnek.
  • Az elsős szülői értekezleteket szeptember 2-án, szerdán 17 órakor tartjuk, melyre gyermekenként csak egy szülőt várunk!
  • A többi évfolyam szülői értekezleteinek módjáról és időpontjáról az osztályfőnököktől kapnak tájékoztatást.

Első tanítási nap:

• Szeptember 1-jén, kedden a szokásos időben, 7.45-ig érkezünk az iskolába.
  • A 8.00-kor kezdődő online tanévnyitót, melyet a tornateremből közvetítünk, a tantermekben nézik végig az osztályok ünneplő ruhában. Az első évfolyamosok jelen lesznek a helyszínen, őket legfeljebb egy hozzátartozó kísérheti. A kísérőtől kérjük a maszk viselését.
  • Minden fölső tagozatos tanulónk 12.10-kor végez. Akik itt étkeznek, addigra már megebédelnek.
  • Az alsó tagozatosok 12.00-tól ebédelnek.

Amíg az EMMI-től és a fenntartótól más rendelkezés nem érkezik, kérjük a fentiek betartását!

Megértésüket és együttműködésüket köszönjük!

Pécs, 2020.08.28.

Üdvözlettel: Dezső Emőke tagintézmény-vezető