Pécsi Tudományegyetem

Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és
Szakgimnázium Általános Iskolája

Sport

PTE Gyakorló kosárlabda válogatottja a IV. korcsoportosok küzdelmében aranyérmet szerzett. A csapat tagjai Balaskó Bertalan, Dervalics Attila, Rausch Bence, Séra Gergely, Rátgéber Tamás, Hiezl Bálint, Staubach Dávid, Warta Benedek, Pályi Dénes Lénárd Márton, Tóth Barnabás, Baracs Botond voltak. A játékosokat Németh Konrád és Vati Tamás kísérte és készítette fel a tornára.

A Mezőberényben megrendezett Kosárlabda Országos Döntőben a harmadik korcsoportos lányok három győztes mérkőzés után csoportelsőként végeztek. Ezt követően az elődöntőben összekerültünk a Soproni csapattal, ahol nagyon szoros, végig kiélezett mérkőzésen alul maradtunk. A cél a bronzmeccs megnyerése lett!  A második negyedig ingadozó teljesítményt nyújtottak a lányok, de szerencsére a félidőben sikerült helyretenni a fejeket és magabiztos kosarazással végül 14 ponttal vertük a Szolnok csapatát! Az I. Gyakorlóból részt vett Lauer Vanessza, Séra Zsófia, Laczkó Sára, Karácsonyi-Domány Liza a versenyen!

Gratulálok a lányoknak, mert igazi csapatként sikerült ezt az eredményt elérniük!!!

Herczeg Emília, iskolánk 3.b osztályos tanulója a Magyar Torna Szövetség versenyén csapatban és egyéniben is aranyérmet szerzett.

Magyarország az idén huszadik alkalommal kapcsolódik be az európai országokat összekötő váltóba, melyben 6 földrész 150 országa vesz részt. A Peace Run (Békefutás) a világ legnagyobb váltófutása, amelynek célja, hogy a sport összekovácsoló ereje által fejlessze az egyének, közösségek és nemzetek közötti békét és barátságot. A több mint két évtizedes múltra tekintő rendezvényt olyan híres személyiségek támogatták, mint II. János Pál Pápa, Nelson Mandela, Muhammad Ali, Teréz anya.

Iskolánk 1. és 3. osztályos tanulói több mint az 100 fővel csatlakozott a Békefutáshoz.

„Szívem egy virágoskert, amelybe béke-magokat ültetek” Ezzel a címmel a futáshoz egy rajzpályázat kapcsolódott, melyet a Széchenyi téren mutattunk be.

2017. 02.25. Iskolánk 3-4. osztályos kosarasai első helyezést értek el az  "Add tovább" kosárlabda játék megyei döntőjén. A csapat tagjai: Koós Szüvellő, Várnagy Nóra, Vajda Dániel, Óbert Panna, Pál Enikő, Vincze Zalán, Béres Dorottya, Kasper Viktória, Száraz Ármin, Orbán Hajni, Berta Tibor. Felkészítő: Klencsár Dezső

Székesfehérváron rendezték a 3.korcsoportos atlétika országos csapat és egyéni bajnokságot 05.27-én és 05.30-án.

Iskolánk tanulói kiváló eredményeket értek el! A 3.korcsoportos összevont fiú csapat országos második lett!!!
Csapattagok: Papp Máté, Okorie Dávid,Tóth Barnabás.
Egyéni összetettben Papp Máté 160 versenyzőből a 4. helyezést érte el.
Kislabdahajítás országos döntőben Papp Máté 63m 77cm dobásával - ami új egyéni csúcs - 3.helyen végzett. Felkészítő tanárok: Telek István és Klencsár Dezső.

Gratulálunk a gyerekeknek és felkészítőiknek a kiemelkedő teljesítményért!!!
képek: fiú csapat
          Papp Máté egyéni összetett 4. hely
          Papp Máté kislabdahajítás 3.hely

Korcsolya

Iskolánk tanulói idén is sikeresen szerepeltek a Rövidpályás Gyorskorcsolya Diákolimpia megyei fordulóján.
Csapattagok: Kisfali Blanka, Kisfali Viola, Szalay Gergő, Gyulai Barnabás, Herczeg Emilia, Gyenis Laura, Vörös Flóra, Lajos Zénó, Pál Enikő, Rostás Dóra, Vasvári Viktor, Kisfali Laura, Poppe Tamás, Lajos Mimi.
A döntőben érmet szereztek: Kisfali Viola, Gyulai Barnabás, Lajos Zénó, Rostás Dóra
Az országos döntőbe jutottak: Lajos Zénó, Szalay Gergő, Lajos Mimi.

Eredményeikhez gratulálunk, további sikereket kívánunk!

Tenisz

Simon István 1.a osztályos tanulónk a tenisz csapatbajnokságon kiválóan szerepelt.

Eredményéhez gratulálunk!

Judo

Huba Zétény és Huba Zombor 1. a osztályos tanulóink a városi judo versenyen III. helyen végeztek.

Az elért helyezéshez gratulálunk!

Lövészet

Török Csenge 8.a osztályos tanulónk  a Megyei Diákolimpián Lövészetben I.helyen végzett, így képvislte iskolánkat

az Országos Döntőben, ahol  a XIII. helyet szerezte meg.

Gratulálunk és további szép sikereket kívánunk.

Atlétika

2015. szeptember 24-én rendezték meg a Körzeti Atlétikai Összetett Bajnokság őszi fordulóját, ahol iskolánk 6 csapattal vett részt.

Tanulóink kiválóan szerepeltek.

Eredmények a következők:

II. korcsoport lány csapat 1.helyezés. Csapattagok: Emődy Kata, Orbán Hajnalka, Soós Emese, Tamás Eszter,Dobos Tamara

II.korcsoport fiú csapat 6.helyezés. Csapattagok: Várnagy Márton, Kovács Márton, Baranyi Bence, Turi Gergely,Herczeg Botond, Hambuch Kristóf

III. korcsoport lány csapat 4. helyezés. Csapattagok: Laczkó Sára, Ratkovics Csenge, Lauer Vanessza, Turi Kata,Pásztor Emma, Berényi Csenge

III. korcsoport fiú csapat 1. helyezés. Csapattagok: Okorie Dávid, Papp Máté, Balázs Bálint, Kiss MátéGál Kristóf

IV. korcsoport lány csapat 4. helyezés. Csapattagok: Palaczki Réka, Ruszkai Sára, Orbán Lilla, Tölgyesi GrétaAl-Mulla Rana

IV. korcsoport fiú csapat 4. helyezés. Csapattagok: Vertényi Ákos, Pásztor Botond, Horváth Csanád, Okorie ErnestPapp Bence

Duatlon

2015. 10.03.-án  rendezték meg Görcsönyben a Megyei Duatlon Diákolimpiát, ahol iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek.

Eredmények:

I. korcsoport fiú csapat 1. helyezés. Csapattagok: Lajos Zénó, Sárszegi Tamás, Berta Tibor