Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és
Szakgimnázium Általános Iskolája

Görög projekthét az 5. a-ban

Hermanopolisz lakói beszennyezték az éltető forrást, ezért büntetésül Poszeidon romba döntötte városukat. Zeusz, Pallasz Athéné, Hestia, Artemisz, Démétér, Poszeidon, Dionüszosz, Hephaisztosz, Aphrodité, Apollón és a görög halász próbák elé állította a polisz lakóit. A sikeres próbákkal cserepeket szereztek, melyek segítségével újjáépítették és pénteken fölszentelhették városukat.

A poliszlakók régészeti ásatáson leleteket dolgoztak föl; görög ruhákat, fibulákat és ételeket készítettek; isteneket dicsőítő verset írtak; olimpiai kocsiversenyen vettek részt; görög épületeket építettek, s neveiket angolul is megtanulták; görög matematikusok tételeit tanulmányozták; frízeket, szobrokat alkottak; háborús dilemmát próbáltak megoldani a drámajáték eszközeivel és még sok érdekes feladatban volt részük.

Az alábbi fotók segítségével belekóstolhatunk a hét hangulatába.

You shall not pass!